Учител по български език и литература

Образование и курсове, научна дейност
Пълен работен ден
29.02.2024 00:00:00
Розалия Радева

За Прогресивна гимназия 1 в София търсим учител по български език и литература за учебната 2024/2025 година.

Нашата организация има за кауза да подпомогне промяната, която искаме да видим в България. С екипите си от учители, педагогически лидери и методици работим по реализирането на най-новите образователни тенденции и практики като създаваме образователен модел, който следва естественото развитие на детето, запазва неговата уникалност и целенасочено ръководи процеса на активно учене и изследване на света.

Учителят по БЕЛ:

• Задава ясни, последователни цели, свързани с учебното съдържание, осигурявайки процеса за постигането им;
  • Планира дидактически и преживелищни дейности, с които стимулира изследователски процес при учениците в реализирането на образователната дейност;
  • Подбира подходящи методи, които диференцира и интегрира по подходящ начин;
  • Преподава български език и литература, включвайки образователни гледни точки, с които стимулира и задълбочава интердисциплинарното учене;
  • Развива и се грижи за културата в класната стая и взаимоотношенията между учениците;
  • Участва в екипни срещи за планиране и рефлексия на програмата;
  • Провежда диагностично оценяване в през учебната година;
  • Участва в програми за професионално развитие и грижа за себе си.

Изисквания за заемане на ролята:

• Висше образование, специалност "Българска филология"/комбинирана специалност "Български език" с друг предмет, с придобита квалификация за учителска правоспособност;
  • Минимум две години опит в преподаване на ученици в прогимназиален/гимназиален етап. Предимство е опит с международни програми;
  • Добро владеене на английски език - писмено и говоримо, ниво В1;
  • Умения за управление на групова динамика при ученици;
  • Широка обща култура и интереси към иновативни тенденции и практики в образованието;
  • Позитивно отношение, откритост и желание да учи;
  • Адаптивност към динамична среда и екипна работа.

На нашите учители ние предлагаме:

• Работа в международна програма, в която могат да учат и да се развиват;
  • Да са част от креативен и сплотен екип;
  • Конкурентно заплащане;
  • Въвеждаща програма и подкрепа за професионално развитие с международни обучения;
  • Осигурен обяд;
  • Възможност за използване на Multisport карта.

Ако Ви привлича възможността да се присъедините към една иновативна и динамично развиваща се организация, ще очакваме от Вас да изпратите на rozalia.radeva@transform.bg:

• професионална автобиография;
  • мотивационно писмо или кратко видео, в което да изразите какво Ви привлича в предложението и как работата при нас ще допринесе за професионалното Ви развитие.
  • учителско портфолио с подбрани най-иновативни практики и примери от преподавателския Ви стаж.

Първият етап от подбора е свързан с проверка за съответствие на документите с изискванията за заемане на ролята. За следващи стъпки ще се свържем с успешно преминалите първия етап.

Предоставените от Вас лични данни ще бъдат разглеждани строго конфиденциално по смисъла на ЗЗЛД и Регламент (ЕС) 2016/679.

Предварително благодарим за интереса и участието!