Започва регистрацията за конкурса "Наградите на БАИТ" за 2020 г.

03.11.2020 12:20:40

От името на Българската асоциация по информационни технологии (БАИТ) отправяме покана към ръководените от вас учебни заведения, към вашите
преподаватели, студенти и ученици да се включат в конкурса Наградите на БАИТ за 2020 г. <https://www.bait-awards.bg/pages/Rules/>  за значим принос за
развитието на информационните и комуникационни технологии.

Преподавателите и студентите имат възможност да кандидатстват в две от категориите - Образователна награда и Младежка награда.

Регистрацията е безплатна!

Образователната награда се присъжда за учебна програма, курс, обучителна инициатива за подготовка на кадри за нуждите на ИКТ или за създаден и внедрен ИКТ продукт за нуждите на образованието. Могат да се включат също така и преподаватели, които използват по иновативен начин ИКТ в учебните занятия, както и специалисти, които инвестират в ИКТ образование като помощник учители.

В категорията "Младежка награда" могат да участват студенти и ученици, самостоятелно или в екип, които се обучават в българско учебно заведение и
имат създадена собствена разработка/продукт въз основа на ИКТ.

Конкурсът тази година ще се проведе за 10-ти път и ще бъдат връчени награди в 8 категории: Образователна награда, Младежка награда, Журналистически
принос, Публична администрация, Start Up Компания, Успешен български ИКТ продукт/услуга, Успешен ИКТ проект в полза на българската икономика и
Награда за специален принос.

Отличените в конкурса ще получат MultiTraining Gold карти за обучения в основите на Agile практиките и специализирани курсове, осигурени от bTalks Agile; ваучери от Сиела Норма, за чиято стойност могат да закупят книги в книжарници Сиела. Ардес Информационни Технологии (Ardes.bg) ще осигурят на наградените електронни устройства.

Наградите ще бъдат връчени на официална церемония през м. февруари 2021 г. Датата и мястото ще бъдат посочени допълнително.

Краен срок за регистрация за участие: до 24.00 ч. на 11 януари 2021 г.

Регистрационната форма и регламентът на конкурса са публикувани на сайта на Наградите. <http://www.bait-awards.bg/pages/Registration/>

Конкурсът и церемонията за връчване на "Наградите на БАИТ" за 2020 г. се провеждат с подкрепата на:

Със специалното участие на: bTalks Agile

Сребърен спонсор: ДАТЕКС

Бронзови спонсори: Сиела Норма, Ардес Информационни Технологии (Ardes.bg)

В партньорство с: БТА, БНР, Bloomberg TV Bulgaria, Computerworld, CIO, TechNews, НСОРБ, ИАНМСП, БСК, Sofia Tech Park, Eleven, Junior Achievement България, БТПП, b2b Media, бгПРЕДПРИЕМАЧ, Pixel Media, Инженер.bg и ДигиталнаИндустрия.bg.

За БАИТ - създадена през 1995 г., в нея пряко членуват 100+ компании, за които работят над 16600 ИКТ специалисти и генерират 4 млрд. лв. годишен
оборот. Компаниите покриват целия ИКТ спектър - софтуер, хардуер, телекомуникации, системна интеграция, финтех и интернет на нещата.