Стипендии за Франция 2020

13.01.2020 10:02:28

Френският институт в България откри своята кампания « Стипендии за Франция » за 2020 година.

Тези стипендии се предоставят за нива магистратура (M2), докторантура под двойно научно ръководство както и за престой на високо научно ниво в рамките на един месец на докторанти, на млади научни работници и на утвърдени преподаватели и изследователи.

Повече информация можете да намерите в сайта на Френския институт в България www.institutfrancais.bg <http://www.institutfrancais.bg>

ПОЛИТИКА ЗА ОТПУСКАНЕ НА СТИПЕНДИИТЕ

Стипендиите на френското правителство (BGF), се отпускат всяка година от Френския институт в България, който е изградил система от правила, валидни за всички стипендианти. Подборът на кандидатите е подчинен на приоритети, определени по взаимно съгласие от комисия, съставена от френски и български специалисти. Решението на комисията е нейно суверенно право.

СТИПЕНДИИ И ДОБАВКИ

Стипендиите на френското правителство включват :

• 700 евро месечна издръжка за записаните в магистратура
  • 1060 евро за докторантура под двойно научно ръководство
  • 1704 евро за научен престой на високо ниво (докторанти и млади научни работници)
  • 2055 евро за научен престой на високо ниво (утвърдени преподаватели и изследователи)

Те включват още:

• медицинска осигуровка
  • такса за записване в университета (1000€ максимум, с някои изключения)
  • средства за транспорт във вътрешността на страната, за придвижване до мястото на престоя

Отпуснатата стипендия може да бъде прекратена във всеки момент поради незадоволителни резултати в процеса на обучението : изискването към стипендиантите на френското правителство е висок успех.

Контакт:

Френски институт в България