Kонкурс "Наградите на БАИТ"

04.11.2019 13:27:10

От името на Българската асоциация по информационни технологии (БАИТ) отправяме покана към ръководените от вас учебни заведения, към вашите преподаватели, студенти и ученици да се включат в конкурса Наградите на БАИТ за 2019 г. <https://bait-awards.bg/>  за значим принос за развитието на информационните и комуникационни технологии.
По традиция кампанията и церемонията се провеждат под патронажа на Президента на Република България Румен Радев.
Преподавателите и студентите имат възможност да кандидатстват в две от категориите - Образователна награда и Младежка награда.
Регистрацията е безплатна!
Образователната награда се присъжда за учебна програма, курс, обучителна инициатива за подготовка на кадри за нуждите на ИКТ или за създаден и внедрен ИКТ продукт за нуждите на образованието. Могат да се включат също така и преподаватели, които използват по иновативен начин ИКТ в учебните занятия, както и специалисти, които инвестират в ИКТ образование като помощник учители.
Победителите досега в тази категория са били: 2018 - Професионална гимназия по компютърно програмиране и иновации, гр. Бургас, 2017 - Министерство на образованието и науката за Образователна платформа "ТВОЯТ ЧАС", 2016 - Софтуерен университет ООД, 2015 - Враца Софтуер Общество, 2014 - Софтуерен университет ООД; 2013 - Уча.се; 2012 - Академия Телерик; 2011 - Нимеро ЕООД.
В категорията "Младежка награда" могат да участват студенти и ученици, самостоятелно или в екип, които се обучават в българско учебно заведение и имат създадена собствена разработка/продукт въз основа на ИКТ.
Победителите досега в категорията са: Енчо Шахънов /ученик/, 2017 - Илиян Кордев /ученик/, 2016 - Звездин Бесарабов /ученик/,  2015 - ИКТ клуб с проекта "Умна ръкавица" - Valkyrie, 2014 - Иван Атанасов от  Университет по библиотекознание и информационни технологии; 2013 - екип от МГУ и Десислав Кузманов от ТУ София; 2012 - Денислав Лефтеров от ПУ и Здравко Велинов от ТУ София; 2011 - екип от МГУ.
Тази година ще бъдат връчени награди в 8 категории: Образователна награда, Младежка награда, Журналистически принос, Публична администрация, Start Up Компания, Успешен български ИКТ продукт/услуга, Успешен ИКТ проект в полза на българската икономика и Награда за специален принос.
Победителите във всяка категория ще получат ваучер от Сиела Норма, за чиято стойност могат да закупят книги в книжарници Сиела. Ардес Информационни Технологии (Ardes.bg) ще осигурят на наградените електронни устройства. СуперХостинг.БГ ще предостави на победителя във всяка една категория, хостинг и домейн за една година. Отличените в конкурса ще получат и Acronis True Image 2020 - персонално решение за киберзащита, предоставено от Акронис България.
Наградите ще бъдат връчени на официална церемония през м. февруари 2020 г.
Датата и мястото ще бъдат посочени допълнително.
Краен срок за регистрация за участие: до 24.00 ч. на 13 януари 2020 г.
Регистрационната форма и регламентът на конкурса са публикувани на сайта на
Наградите. <http://www.bait-awards.bg/pages/Registration/>
Конкурсът и церемонията за връчване на "Наградите на БАИТ" за 2019 г. се
провеждат с подкрепата на:
Златни спонсори: Поликомп и Кауфланд Сървис
Сребърни спонсори: ДАТЕКС, Електронен подпис B-Trust, Суперхостинг.БГ и
Акронис България
Бронзови спонсори: Сиела Норма, Ардес Информационни Технологии (Ardes.bg) и
Sofia Airport Center
В партньорство с: БТА, БНР, Bloomberg TV Bulgaria, TechNews, ICT Media, Computerworld, CIO, Изпълнителна агенция за насърчаване на малките и средните предприятия, Национално сдружение на общините в Република България, Eleven, бгПРЕДПРИЕМАЧ, Sofia Tech Park, b2b Media, Национален център за безопасен интернет, Innovation Starter, Junior Achievement България, Pixel Media, Българска стартъп асоциация, Инженер.bg и ДигиталнаИндустрия.bg.
За БАИТ - създадена през 1995 г., в нея пряко членуват 100+ компании, за които работят над 16600 ИКТ специалисти и генерират 4 млрд. лв. годишен оборот. Компаниите покриват целия ИКТ спектър - софтуер, хардуер, телекомуникации, системна интеграция, финтех и интернет на нещата. БАИТ е член на европейската ИТ асоциация Digital Europe.
За Digital Europe - представлява дигиталната индустрия в Европа, обединява 69 от най-големите глобални ИТ корпорации, телекоми и компании за потребителска електроника, както и 40 национални асоциации, сред които и БАИТ.