"Голдън Уест Сийд България" ООД

Голдън Уест Сийд България ООД е динамично развиваща се компания, специализирана в научноизследователската и развойната дейност, семепроизводството и разпространението на семена за полски култури и зеленчуци. Активностите на компанията обхващат широк географски район, включително Средиземноморския регион, Южна Европа, Северна Африка, Турция, Близкия изток, Балканите, Източна Европа и страните от бившия Съветски съюз, което позиционира Голдън Уест като важен играч в аграрния сектор на тези пазари.

Фокусът на компанията върху селекционни програми за полски култури се отличава с разработването на ранни и късни хибриди на царевица, сортове памук и люцерна, които са адаптирани към специфичните нужди и условия на региона. Например, програмата за развъждане на памук, започната в началото на 90-те години в Гърция, е насочена към създаването на сортове с висок добив, превъзходно качество на влакната и ранна зрялост, докато програмата за царевица, стартирала в САЩ и по-късно преместена в България, акцентира върху високия добив и устойчивостта на хибридите към стресови условия.

Ръководство
Управител