Машинен инженер-конструктор (ж/м)

Пълен работен ден
11.05.2018 00:00:00
Анна Димитрова

Производствената фирма „Строително оборудване“ ЕООД, гр. Русе е основана през 1987г., като предприятие за хидропробивна техника, част от Комбината за тежко машиностроене (КТМ). В периода 2005-2017г. фирмата е част от шведската Група Атлас Копко, която през годините  инвестира интензивно в строежа на нови производствени мощности, оптимизация на производствения процес и обогатяване на гамата на произвежданите изделия.
От началото на месец февруари 2018г. фирмата е придобита от шведската Група Хускварна, като сделката е част от инвестиционното преструктуриране, което предприема мажоритарния собственик и на двете фирми Инвеститор АБ.
В завода се произвеждат лека трамбоваща техника, техника за обработка на бетон, ръчна хидравлична техника за строителството - като чукове, захранващи хидравлични станции, помпи, резачки, машини за ядково пробиване.
Основите дейности на фирмата са разработване, дизайн и монтаж на машините. В структурата на производствената фирма е обособен отдел Конструктивен и развитие със собствена лаборатория, в който работят 24 човека.
Във връзка с развитието на отдела като Център по компетенции за изделията, които произвеждаме, търсим да назначим Машинен инженер - конструктор.

Основни задължения:
- Конструира машини, сглобени единици и технологична екипировка;
- Създава и поддържа техническата документация;
- Участва в процеса на разработване на нови машини и процеси, както и подобрение на съществуващите.

Изисквания:
- Висше техническо образование, квалификация Машинен инженер
- Познания в областта на заварените конструкции, механиката, хидравликата и задвижващите механизми;
- Опит за работа с програми за конструиране;
- Владеене на английски език на работно ниво;
- Способност за работа в динамична среда;

Фирмата предлага:
- Дългосрочно обучение;
- Професионално развитие;
- Работа в развиваща се международна фирма;
- Допълнителни социални придобивки.

За да кандидатствате, моля, изпратете автобиография на английски език, сканирано копие на дипломата /дипломите/ и други документи, които удостоверяват квалификацията Ви на имейл: Anna.Dimitrova@husqvarnagroup.com