Бер-Хелла Термоконтрол ЕООД

Производство на климатични систечи за автомобили.

Behr-Hella Thermocontrol (BHTC) България е подразделение на водещия производител на климатични системи за автомобилния бранш BHTC със седалище в Германия. Основните й продукти са панели и уреди за обслужване и управление на автомобилни климатични инсталации. Климатични сензори, контролери за въздух и PTC нагреватели за стъкла допълват портфолиото им.

Компанията стъпва на българския пазар през 2013-та година, като на 20 май 2015-та година прави официалното си откриване. У нас немската фирма изгради предприятие за производство на панели за обслужване и управление на климатични инсталации за автомобили. Към него е създаден развоен център за иновации, един от петте световни центъра на компанията. Реализираното съоръжение – първият завод в Икономическа зона „София-Божурище“ – е на стойност около 43,5 млн. лв. BHTC България дава работа на над 200 души, като според стратегическия план за развитие се очаква броят на наетите лица в рамките на следващите пет години да достигне до 500.

BHTC покрива целия процес от продуктовия дизайн до производството на цялостната система за климатичен контрол. В този процес се съчетават разнообразни сфери на опит – от софтуер, електроника и механика до всички технологии, необходими за разработката и производството на съществуващите и бъдещите оперативни и дисплейни елементи.

Behr-Hella Thermocontrol GmbH (BHTC) е основана през 1999 г. в Липщад, Германия, като съвместно предприятие на Behr GmbH & Co. KG в Щутгарт и Hella KGaA Hueck & Co. в Липщад. Мотото на компанията е “Движение и комфорт“. BHTC дава работа на над 1700 служители в държави като Германия, България,Китай, Индия, Япония и САЩ. В момента компанията инвестира и в строителството на нов завод в Мексико, където производството се очаква да стартира през 2016-та година.

Ръководство
Управител